AkTUAlNoŚCi ----------------------------------

Żółte tulipany dla śp. Marii Kaczyńskiej

 

 

13 kwietnia, zapraszamy wszystkich do złożenia żółtych tulipanów – ulubionych kwiatów śp. Marii Kaczyńskiej przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie. Akcja rusza o godzinie 12:00.

 

13 kwietnia 2010 r. tłumy Polaków spontanicznie przybyły na Krakowskie Przedmieście w Warszawie z żółtymi tulipanami, ulubionymi kwiatami Marii Kaczyńskiej, by w ten sposób uczcić jej pamięć. 13 kwietnia to też dzień, kiedy ciało pierwszej damy wróciło z Rosji do Polski.

 

Niestety, już rok później, za czasów rządów PO-PSL, rozpoczęto walkę z tą formą oddania hołdu pierwszej damie. Gdy w 2011 r. ludzie złożyli żółte kwiaty przed Pałacem Prezydenckim, straż miejska i służby porządkowe niemal natychmiast zaczęły je zbierać. Sprawa „aresztowania kwiatów” na Krakowskim Przedmieściu szokuje do dziś. Jednak różne szykany nie powstrzymały Polaków i w kolejnych latach żółte kwiaty również pojawiały się przed Pałacem Prezydenckim.

Nasze Stowarzyszenie stara się działać obok wielu innych instytucji – na rzecz swobody wypowiedzi w eterze i innych środkach masowego przekazu, jako podstawowego kanonu wolności obywatelskiej.

aktualności ----------- o stowarzyszeniu ---------------- wydarzenia ---------- kroniki ------- ludzie radia ------------ multimedia ---------- władze / statut --------------- kontakt -------